מחקר חדש: דפוסי הצבעה בבחירות לראשויות המקומיות
בוחרים מקומיים מפרידים בין פוליטיקה אישית, מקומית וארצית 

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת חיפה מאיר את דפוסי ההצבעה של תושבים בבחירות לראשויות המקומיות. המחקר נערך באפריל-מאי 2013, לקראת הבחירות לראשויות המקומיות שיערכו באוקטובר 2013. המחקר נערך בבי"ס למדע המדינה, על ידי ד"ר ישראל ויסמל מנור, ד"ר דורון נבות וד"ר איתי בארי. המחקר כלל שילוב של סקר טלפוני וסקר פנים-מול-פנים.

פרויקט התחדשות עירונית בנתניה

עיריית נתניה מובילה פרויקט לפינוי בינוי בשכונת יגאל ידין (דורה) הפרויקט, שיכלול 1,320 יחידות דיור, הוגש למיון שני במשרד הבינוי והשיכון במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית
במסגרת המדיניות להתחדשות עירונית ושדרוג מתחמי מגורים ותיקים, מובילה עיריית נתניה תכנית ראשונית מסוגה לפינוי-בינוי במתחם שכונת יגאל ידין (דורה) הוותיקה. בימים אלה התקבלה הצעת המתחם שהגישה העירייה, למיון שני באגף תכנון ערים במשרד הבינוי והשיכון, וזאת במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית של שכונת רמת ידין.

נס פח הזבל  דני קלימי

פרויקט המיחזור והפרדה ל-2 זרמים (הפחתת פסולת ביתית) בארץ. 
לאחרונה המשרד להגנה"ס תיקצב את הרשויות המקדימות (כ-40 רשויות) בסכום של כ-350 מליון ש"ח לטובת פרוייקט  ההפרדה לשני זרמים.
הרשויות המקדימות מצידן נכנסו להליכי תכנון וביצוע בלוחות זמנים די קצרים וכעת "חובת ההוכחה" והביצוע עליהן. במשולש: ממשלה - רשויות מקומיות - תושבים נראה שהחוליה "החלשה" היא התושבים שכן מהםנדרש המאמץ לבצע את ההפרדה בבית לשני זרמים: יבש ורטוב בנוסף להפרדות במוקדי המיחזור של בקבוקים, נייר קרטון(ובחלק מהרשויות גם לזכוכית, מתכת, סוללות ועוד) נראה כי שאלת "מיליון הדולר " שנשאלת היום היא מה תהיה רמת שיתוף הפעולה מצד התושבים ולאיזה אחוזי הפרדה תגיע  הרשות כך שהפרויקט יהיה מוצלח גם מבחינה כלכלית .בעקרון התחשיב הכלכלי בפרויקטים אלו מבוסס על החיסכון בהטמנת החומר האורגני.

ביצוע עצמאי בשל היוותרות הצעה אחד בלבד
עו"ד רנה לפידות


מה קורה כאשר במכרז נותרת הצעה תקפה  אחת בלבד, האם המזמין מחויב לקבלה ?
בפסק דין שניתן לאחרונה נתן בהמ"ש תוקף להחלטת ועדת מכרזים לבטל מכרז בו נותרה (לאחר פסילת אחת ההצעות) הצעה אחת בלבד ולבצע את העבודה באופן עצמאי.
מי נתניה פרסמה מכרז לגביית חיובי מים וביוב אליו  הוגשו 2 הצעות,  ההצעה הזולה יותר (אשר גם זכתה) נפסלה על ידי בית המשפט בשל פגם מהותי שנפל בנוסח ערבות הבנקאית בכך, שלא תאמה לנוסח ערבות המכרז שכן הוספה פסקה השוללת אפשרות מימוש הערבות בדרישה שתשלח בפקסימיליה.
עקב פסילת ההצעה הזוכה החליטה ועדת המכרזים לפסול  גם את ההצעה השנייה בשל פגם טכני (תדפיס רשם לא מעודכן).

Ricoh Projectors - קו מוצרים חדש ומקיף לתקשורת עסקית
משווק ע"י נין נון מקבוצת מפעיל


נין נון מקבוצת מפעיל החלה לשווק את המקרנים של Ricoh בישראל. המקרנים מבוססים על 50 שנות ניסיון של Ricoh, בייצור רכיבים רב שימושיים בעלי דיוק אופטי, ליצרני מקרנים אחרים.המקרנים הדיגיטאליים של Ricoh, ניידים, קלים לנשיאה, עם ביצועים גבוהים ואיכות תמונה מצוינת. הם אידיאליים לשימוש יומיומי ולאנשי עסקים הנמצאים הרבה בדרכים. למקרנים של Ricoh חיבור לרשת וכניסת USB.השנה השיקה Ricoh, מקרן מהפכני יחיד מסוגו בעולם, PJ WX4130/PJ WX4130N המאפשר הצגה במרחק אפסי מהקיר – מרחק ההקרנה הקצר בעולם, רק 11.7 ס"מ מהקיר.

טל': 050-3335044  |  טלפקס: 03-5587714  |   מייל: marina@rashuiot.co.il  או  info@rashuiot.co.il